^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 A magyar kultúra napja - ünnep a szívünkben

    anuár 22-én a magyar kultúra napját ünnepeljük. A mai napon iskolánkban rádióműsor keretein belül emlékeztünk erre a jeles napra, és elevenítettük fel, mit is foglal magában ez az ünnep. A felső tagozaton 8 nyolcadikos lelkes tanuló vállalta, hogy bemutatja ennek a napnak a jelentőségét és sokrétűségét. Megidéztük Kölcsey Ferenc emlékét, aki 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnusz kéziratát.
    Bővebben...
  • 2 Félévi vizsga az Alapfokú Művészeti Iskolában

    Lezajlottak intézményünkben a zene- és táncművészeti ágak tanszakjain a félévi vizsgák, ahol növendékeink bemutathatták az elmúlt hónapok kitartó munkájának gyümölcsét. A zeneművészeti ágon cselló, furulya, hegedű, trombita és zongora hangjai csendültek fel. A műsorok sokszínűsége megmutatta, milyen nagymértékben fejlődnek diákjaink: a lírai, bensőséges daraboktól a lendületes, ritmusos művekig minden megszólalt, ami közelebb hozza a zenét a közönséghez.
    Bővebben...
  • 3 Hóemberek világnapja

    A Hóemberek világnapját 2010 óta évente rendezik meg január 18-án. A 18 egy szimbólum is, a 8-as egy hóembert jelképez, míg az egyes a kezében lévő seprűt. A hóember a jókedv, vidámság, szeretet jelképe, aki mosolyt csal az emberek és a gyerekek arcára. A Hóemberek a klímaváltozás vesztesei. De végre, idén hó van!
    Bővebben...
  • 4 Varázslat a suliban

    A mai napon ismét ellátogatott hozzánk Kiss Péter kollégám, aki a Mobillabor program keretében ismét különlegesebbnél különlegesebb kísérlettel kápráztatott el minket. Idén szinte olyan kísérletekkel érkezett, amelyeket tanulók segítségével oldott meg. A tanulókkal készítettek elefántfogkrémet, lángot festettek, meggyújtották a metil-alkoholt. Villámokat állított elő egy kémcsőben.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Szabadkígyós – kastélytúrán a 6.d osztály

A 6.d osztály tanulóival az Aktív Magyarország gondozásában szervezett „BIKE43” program keretében egynapos kerékpártúrán vettünk részt.  Már az indulás is meglepést tartogatott számunkra. A békéscsabai vasútállomáson részesei lehettünk egy rendhagyó megemlékezésnek, mely a Nemzeti Művelődési Intézet támogatásával valósult meg, a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából. A békési Belencéres Néptáncegyüttes műsorát nézhettünk meg, mellyel a pályaudvarra érkező utasokat fogadták. Emlékbe a szervezők minden utazónak a bal csuklójára vékony, nemzeti színű fonott szalagot kötöttek. A karkötő a nemzeti összetartozás szimbóluma. A gyerekek érdeklődve nézték a műsort, és nagyon örültek az ajándéknak.

A kulturális program után átvettük a kerékpárokat és a ragyogó napsütésben az Év Kerékpárútja 2023. címmel díjazott Wenckheim kerékpárúton a jaminai bányatavak mellett elhaladva, tekertünk el a meseszép Szabadkígyósi Wenckheim-kastélyba. A kastély megtekintése után a gyönyörű kastélyparkot is felfedezték a gyerekek.  A pihenés és felfrissülés után újult lendülettel indultunk vissza. Békéscsabára érve a CsabaParkban egy rövid játszótéri csúszdázás is belefért a programba. A 25,7 kilóméteres túrát jó hangulatban tettük meg, és fenntartható módon fedeztük fel közvetlen környezetünk eddig ismeretlen nevezetességeit.

Egy aktív, látnivalókkal és élményekkel teli napot töltöttünk együtt!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Tóthné Győri Zsuzsanna

         osztályfőnök

. mai.mezobereny.hu