^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 LEP PROGRAM – Rendhagyó történelemóra

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola adott helyet 2026. április 20-án a Lázár Ervin Programnak. Iskolánk és a vármegye több iskoláiból érkező hatodikos tanulók Rendhagyó történelemóra - Eltáncoljuk Magyarország 1000 éves történelmét című előadást láthatták.
    Bővebben...
  • 2 Közösen szépítettük iskolánk udvarát

    Köszönjük, hogy a Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola is csatlakozhatott a „Szépítsük együtt a magyar köznevelést!” programhoz. Dr. Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos asszony felhívására a Gyulai Tankerületi Központ támogatásával sikeresen pályáztunk. Olyan növényekkel gazdagodtunk, amelyek nemcsak szépek, hanem tartósak is, hosszú távon díszítik iskolánk udvarát
    Bővebben...
  • 3 Boldogságóra / 2026. április – A megbocsátás gyakorlása / 1.c osztály

    Az 1.c osztály örömmel fogadta a tízhónapos személyiségfejlesztés áprilisi témáját, mely a megbocsátás fontosságát vette célba. A három tanórás témakör beszélgetéssel indult. Ennek fontos pillére volt, hogy miért és kinek is fontos a megbocsátás ténye. Megbeszéltük, hogy a magunk lelki békéje érdekében fontos, hogy megtegyük.
    Bővebben...
  • 4 A Föld napja

    A Föld napja alkalmából az alsó tagozatos tanulók körében változatos és élményekben gazdag programokkal hívtuk fel a figyelmet bolygónk védelmének fontosságára. Az 1.c osztály tanulói játékos formában ismerkedtek a témával: a gyerekek a Földhöz kapcsolódó szavakat gyűjtöttek, majd ezeket le is másolták. A közös beszélgetés során megfogalmazták, miért fontos vigyáznunk a környezetünkre, és ők maguk mit tehetnek ezért a mindennapokban.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

JóPálya vetélkedő 2025

A Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikummal együttműködve szervezte meg 2025. május 15-én a Jópálya vetélkedő döntőjét, melyen iskolánk két csapata vett részt.  A megmérettetésre Békés vármegyei 6-7. osztályos tanulókból álló tíz legjobb csapat juthatott be egy előzetesen beadott, valamilyen választott szakmáról szóló prezentációval.

A divattervezésről Eszenyi Réka Kata 6.c, Károlyi Bianka Ilona 7.c és Tánczos Liza 7.a osztályos tanulók, illetve a rendőr szakmáról Seres Boglárka 6.a, Szigeti Vanda 6.a és Jantyik Nikolett 7.a osztályos tanulók adták elő színvonalas, interaktív prezentációjukat.

A csapatok egy interaktív nap keretében nyomdaipari, kreatív, egészségügyi, szociális, rendészet, sport területhez kapcsolódó szóbeli - írásbeli és gyakorlati jellegű feladatokat oldottak meg. Volt kisbaba pelenkázó verseny, 1 éves gyermek időjárásnak megfelelő ruházatának kiválogatása, 2 éves korosztálynak való játékok kigyűjtése, doboz hajtogatás időre, KVÍZ játék a papír fenntarthatóságával kapcsolatban, egyensúlyozó játék, kézszorító mérés, amorf alakzatokból kreatív figuratervezés, geometriai alakzatok alkalmazásával női ruha mintázatának tervezése, puzzle, emberi szervek felismerése és elhelyezése a testen, elsősegélynyújtás (karon lévő súlyos seb kötözése), elveszett kislány megtalálása. A változatos feladatokat nagy lelkesedéssel oldották meg a csapatok. A szervezők elérték a céljukat! A gyerekek több szakmával is megismerkedtek a nap folyamán, próbára tették magukat és közben tapasztalatot szereztek, mely nyolcadikos korukban segíteni fogja őket abban, hogy érdeklődésüknek és képességeiknek megfelelő legyen a pályaválasztásuk.

A nap folyamán a Csaba TV riportot készített tanulóinkkal és az egyik felkészítő pedagógussal.

A tíz csapat közül Eszenyi Réka Kata, Károlyi Bianka Ilona és Tánczos Liza 3. helyezést, Seres Boglárka, Szigeti Vanda és Jantyik Nikolett pedig 4. helyezést ért el.

Gratulálunk tanulóinknak a sikeres szerepléshez!

Csapataink élményekkel, ismeretekkel gazdagodva, értékes ajándékokkal érkeztek haza.

Köszönjük a szervezőknek az interaktív, tartalmas, eseménydús és színvonalas napot!

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Vrbovszki Beáta

. mai.mezobereny.hu