^Vissza a lap tetejére
Elérhetőség
Telefon: 66/515-573
e-mail: mezoberenyiiskola@gmail.com

  • 1 A magyar kultúra napja - ünnep a szívünkben

    anuár 22-én a magyar kultúra napját ünnepeljük. A mai napon iskolánkban rádióműsor keretein belül emlékeztünk erre a jeles napra, és elevenítettük fel, mit is foglal magában ez az ünnep. A felső tagozaton 8 nyolcadikos lelkes tanuló vállalta, hogy bemutatja ennek a napnak a jelentőségét és sokrétűségét. Megidéztük Kölcsey Ferenc emlékét, aki 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnusz kéziratát.
    Bővebben...
  • 2 Félévi vizsga az Alapfokú Művészeti Iskolában

    Lezajlottak intézményünkben a zene- és táncművészeti ágak tanszakjain a félévi vizsgák, ahol növendékeink bemutathatták az elmúlt hónapok kitartó munkájának gyümölcsét. A zeneművészeti ágon cselló, furulya, hegedű, trombita és zongora hangjai csendültek fel. A műsorok sokszínűsége megmutatta, milyen nagymértékben fejlődnek diákjaink: a lírai, bensőséges daraboktól a lendületes, ritmusos művekig minden megszólalt, ami közelebb hozza a zenét a közönséghez.
    Bővebben...
  • 3 Hóemberek világnapja

    A Hóemberek világnapját 2010 óta évente rendezik meg január 18-án. A 18 egy szimbólum is, a 8-as egy hóembert jelképez, míg az egyes a kezében lévő seprűt. A hóember a jókedv, vidámság, szeretet jelképe, aki mosolyt csal az emberek és a gyerekek arcára. A Hóemberek a klímaváltozás vesztesei. De végre, idén hó van!
    Bővebben...
  • 4 Varázslat a suliban

    A mai napon ismét ellátogatott hozzánk Kiss Péter kollégám, aki a Mobillabor program keretében ismét különlegesebbnél különlegesebb kísérlettel kápráztatott el minket. Idén szinte olyan kísérletekkel érkezett, amelyeket tanulók segítségével oldott meg. A tanulókkal készítettek elefántfogkrémet, lángot festettek, meggyújtották a metil-alkoholt. Villámokat állított elő egy kémcsőben.
    Bővebben...
  • 5 Mezőberényi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

    A Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartója és működtetője a Gyulai Tankerületi Központ. Tevékenysége Mezőberény, Bélmegyer, Murony települések közigazgatási területére vonatkozik. Jelenleg a székhelyen és egy telephelyen látja el feladatait.
    Bővebben...

Belső tudásmegosztás az alsó tagozaton

A szeptemberi alsós munkaközösségi foglalkozás keretében ismét Mezeiné Szegedi Erzsébet mesterpedagógus osztotta meg tapasztalatait „Zenés, mozgásos, táncos műsorok készítése” címmel.

Az elmúlt tanév őszén Korda György Reptér című slágerére tanított be koreográfiát  kollégáinknak az iskolai Sportgálára. A gyakorlatban megtapasztalt mozgás-tanulási folyamatot most elméleti, tanítási, módszertani megközelítésben vázolta fel számunkra. Áttekintettük a felkészülés folyamatát, videókat néztünk újra, amit aztán kielemeztünk.

Ezek után bemutatta az előadó, hogy milyen szempontok mentén érdemes kisiskolásaink számára zenés műsorszámokat készíteni. Kiemelte, hogy a zenés, mozgásos műsor készítése egy tanulási, fejlesztési folyamat, amelynek során a tanulók képességeit fejlesztjük, közösséget építünk, sikerélményhez juttathatjuk a tanítványainkat. Ez egy nagyon felelősségteljes tevékenység, hiszen a gyerekek életében egy-egy fellépés mindig meghatározó élmény marad.

Iskolánkban minden tanévben sok lehetőség van az osztályoknak valamilyen jellegű bemutatkozásra. Az előadáson elhangzottak mindenképpen megerősítést vagy új információkat, ismereteket jelentettek számunkra. Így bátrabban nyúlunk ezek után a zenés, táncos műfaj felé. Alkalomadtán, akár mi maguk is bátrabban veszünk részt majd újabb fellépésen…

 A képeket ide kattintva tekinthetik meg! 

Szentkutiné Ollé Ágnes

. mai.mezobereny.hu